04-8573232

במסגרת "מרכז משלים למשפחה" של המחלקה לשירותים חברתיים, יצאו 25 תושבים שמגדלים ילד עם צרכים מיוחדים לשלושה ימי סדנאות בתנאי נופש בהרצליה!

השבוע יצאה קבוצה של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים,  לחוויה של סדנאות בתנאי נופש בבית הויס של משרד הרווחה בהרצליה פיתוח. בתנאי אירוח מלא, קיבלו המשתתפים כלים להתמודדות משפחתית בגידול ילד עם צרכים מיוחדים.

עבור רוב המשתתפים היציאה ללא ילדים היתה הזדמנות ראשונה מזה שנים! הם סיפרו שהגיעו מלאי חשש להיחשף בעיר שבה כולם מכירים האחד את השניה. במהלך ימי הנופש הכירו אחד את התמודדויות השני, למדו מהניסיון המשותף  ונחשפו באווירה של הבנה ואחווה.

הימים היו גדושים בסדנאות שבהם חוו בכי וגם צחוק, נהנו להיזכר איך היו בעצמם ילדים, במה הם עצמם מיוחדים או מאתגרים ובמה הם מתחברים אחד לשני. המשתתפים קיבלו כלים לחיזוק הזוגיות, חיזוק האחים במשפחה, התמודדות בעזרת הומור ונתמכו אחד בשני.

ש', אמא שיצאה לנופש כתבה כך:
" כמה היה לנו טוב – מעשיר ומחזק ומגבש. הכרנו עוד הורים מדהימים ומיוחדים, ולמדנו מלא דברים מהם… עלו לנו נקודות למחשבה על דברים שהדחקנו ולא התייחסנו, 

והיו תכנים גם עיוניים וגם מעשיים וגם חווייתיים. כל האירוח היה כל כך נעים וביתי ומרגיע

ו.. וואוו! תודה! גם היה לנו זמן לעצמנו לבד, להיות שוב זוג. לישון לילה שלם בלי הפרעות.. חלום! עוד פעם תודה. לא ימאס לי להגיד"

 

במפגש הסיום קבוצת ההורים הייתה שמחה, נרגשת, מגובשת ומלאת תודה, שהביעה משאלות להמשך העשייה למען המשפחות המיוחדות בעיר ונתנה רעיונות לפעילויות המרכז.