04-8573232

הסתיימה פעילות חוג 'מקום משלנו' בפארק נגיש גל-גלים

רגע לפני היציאה לחופשת הקיץ, הסתיימה השבוע פעילות החוג 'מקום משלנו' הפועל לאורך השנה במסגרת פעילות ה"פארק הנגיש" וצוות יחידת שיקום במחלקה לשירותים חברתיים עיריית טירת-כרמל. חוג "מקום משלנו" הוא חוג העשרה לילדים עם צרכים מיוחדים. השנה השתתפו  בחוג כ-6 ילדים מבתי ספר שונים והופעל על ידי מדריכים, מתנדבי שנת השירות של תנועת החלוץ.
בעונת החורף החוג התקיים במתנ"ס העירוני ובאביב, עם פרוץ הקורונה, פעילות החוג עברה לפארק הנגיש.  לאורך השנה הילדים עברו פעילויות שונות ומגוונות בנושאים כמו משפחה, חברות, חגים ועוד. הילדים יצרו חברויות משמעותיות בינם לבין עצמם ויצרו קשרים הדוקים עם המדריכים, קשרים אלו התבטאו גם בתקופת הקורונה בה המדריכים הוסיפו להיות בקשר עם הילדים דרך חונכויות אישיות.
למפגש הסיום הגיעו גם ההורים לפרידה מרגשת מהמדריכים וקבלת תעודות הערכה לילדים על השתתפותם בחוג. אנו פועלים לקידום שעות הפנאי עבור הילדים המיוחדים והחוג הינו דוגמא מצוינת לכך שאפשר וחשוב מאוד לקדם נושא זה בקהילה.
"פארק נגיש"-"גל-גלים" הנמצא בתוך פארק נחל גלים הינו שירות שמקדם הסברה, נגישות וסובלנות כלפי אנשים עם צרכים מיוחדים, בעזרת פעילויות בגני ילדים, בבית הספר ובפארק עצמ