04-8573232

לראשונה בטירת כרמל: תקני שירות לאומי-אזרחי לצעירים ולצעירות במערך הביטחוני

בברכת ראש העיר, אריה טל, ובתמיכתו יצאה לדרך תוכנית השרות הלאומי-אזרחי. לדברי ראש העיר התוכנית מאפשרת שילוב כל אלה שמסיבות שונות אינם יכולים לשרת בצבא. לבוא להתנדב ולתרום לקהילה. טירת כרמל תוביל את השרות הלאומי כדגל לשילוב חברתי ומתן הזדמנות לכולם.

את התוכנית תוביל ליאת קרביץ קלאורה, מנהלת הרשות לביטחון קהילתי בעיר, שאמונה על שיתוף הפעולה בין המשרד לביטחון פנים ועיריית טירת-כרמל, בשיתופו של סגן ראש העיר, סיידה יאיר.

לראשונה בטירת כרמל נפתחו תקני שירות לאומי-אזרחי לצעירים וצעירות בני המקום בתקני המשרד לביטחון פנים. תקני השירות מיועדים לצעירים וצעירות בעלי פטור משירות צבאי, כאלו שלא נמצאו עבורם מסגרות שירות צבאי-לאומי מתאימות וכן למגזר החרדי בעיר.
המיזם החדש הוא פרי שיתוף פעולה בין המשרד לביטחון פנים, עיריית טירת-כרמל הרשות לביטחון קהילתי בעיר, המחלקה לשירותים חברתיים ותכנית יתד טירת-כרמל, אשר נועד לפתוח עוד אפשרויות ומסגרות שירות לאומי לאוכלוסיית הצעירים בעיר. את המיזם מרכזת בפגישה שנערכה השבוע בנושא, ברך חגי ג'רבי, ראש המערך הביטחוני במשרד לביטחון פנים על המהלך והסביר כי חלק מהתפקידים המוצעים יהיו בין היתר בשירות המערך הביטחוני של משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר, כיבוי אש והצלה. "בנוסף ניתן גם להשתלב בתפקידים ייעודיים במסגרת הרשות לביטחון קהילתי כגון בתחומי אכיפה, חינוך ופנאי בעיר" הוסיף.
יצוין כי לצד השירות יקבלו המשתתפים ליווי על ידי רכז מטעם המשרד לביטחון פנים, הכשרה מקצועית לאורך תקופת השירות ועוד הטבות נוספות. בסיום השירות יהיו זכאים המשתתפים לזכויות זהות לחיילים משוחררים.
סגן ראש עיריית טירת-כרמל, יאיר סיידה השותף למיזם הביע שביעות רצון ואמר: " טירת כרמל החליטה לא לוותר על אף צעיר או צעירה ולהעניק להם הזדמנות בנשיאה בנטל החברתי, כדברי בחזקת  " כולם  היו בניי"

מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, איתנה שר שלום: "אני מברכת על שיתוף הפעולה שנרקם בין הארגונים השונים לטובת הפרויקט. תכנית יתד הפועלת אצלנו בהצלחה רבה במחלקה, מציעה מגוון מענים לצרכים של הצעירים בעיר וכעת עם הכניסה של תקני השירות הלאומי-אזרחי, נשדרג עוד יותר את המענים שלנו למען משתתפי התכנית בפרט וצעירים וצעירות בעיר בכלל