04-8573232

מיס עולם לשעבר לינור אברג'יל בהרצאה מרתקת בטירת-כרמל

כמאה איש הגיעו השבוע להרצאתה המרגשת והמרתקת של עו"ד לינור אברג'יל. ההרצאה התקיימה באולם בית לזרוס שבמתנ"ס, במסגרת שיתוף פעולה בין מרכז תפנית למניעה ולטיפול באלימות במשפחה, הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול – ביטחון קהילתי והקשר ההדוק בין מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים ומנהל המתנ"ס.

לינור אברג'יל מלכת היופי של ישראל לשנת 1998 והישראלית הראשונה שהוכתרה למיס עולם, מגוללת את סיפור חייה המרתק והדרך הקשה בה היא התמודדה עם האונס שעברה.

לינור הדגישה את חשיבות הפנייה המיידית לטיפול וליווי מקצועי סביב פגיעות מיניות וסיפרה עד כמה טיפול זה סייע לה להתבונן אחרת על האירוע שקרה לה, מבלי להרגיש אשמה ולהצליח להרים ראש, להתמודד ולהמשיך הלאה בחייה.

בפתיחת האירוע, הוצג בפני הקהל המענה הטיפולי העירוני של היחידה לטיפול בפגיעות מיניות עבור נשים וגברים, במסגרת מרכז תפנית.  יש לציין שגם בהפקת האירוע הושקעה מחשבה רבה לאור הנושא הרגיש והמשתתפים הושבו סביב שולחנות, באווירה אינטימית ובליווי כיבוד קל, תודות לעיצוב ולהפקה המקצועית של קובי הזז, מנהל מחלקת תרבות במתנ"ס.

בהרצאה שולב קטע ווידאו מסרטה הדוקומנטארי בו היא מראיינת נשים שעברו אונס ולא חשפו זאת מעולם. בסרט לקחו חלק גם ידועניות הוליוודיות: שרון סטון, ג'ואן קולינס אלקסיס ופראן דרשר "נני", שעברו תקיפה מינית ובחרו שלא לדבר על כך.

לינור הינה אישה חזקה ביותר שהפכה לדמות נערצת בעיני נשים ומסמלת את המושג  "כוח נשי". בהרצאתה, היא מחזקת נשים אשר עברו חיים לא קלים, "מאירה" להן את הדרך בכוחה האדיר ומחזקת אותן.

היחידה לטיפול בנפגעי/ות תקיפה מינית במרכז תפנית ממוקם במתחם מורשה, טירת כרמל, ניתן לפנות למירב בטלפון 04-6803380