04-8573232

מרכז רעות: מפגש תמיכה בבני משפחה המטפלים באזרח ותיק נערך במקום

בשבוע שעבר התקיימה במרכז רעות קבוצת תמיכה לבני משפחה מטפלים באדם עם דמנציה אשר מתקיימת באופן קבוע אחת לחודש בימי שלישי אחה"צ. קבוצה זו מטרתה לקבל ולחלוק ידע בנוגע למחלת הדמנציה, התמודדות עם הקשיים שנובעים לרוב ממאפייני ומהלכי המחלה.

המפגש, הוקדש לנושא הקשיים שבני המשפחה מעלים הקשורים בתזונה ובהעדר תיאבון, אכילת יתר, קשיי בליעה, זמני אכילה לא קבועים, איבוד תחושת שובע ועוד… את המפגש העבירה גלית קרמש, מטפלת בתזונה, נטורופתית והמשתתפים בו התנסו במדיטציה עם שמנים ולאחר מכן התזונאית הכינה מאכלים ומיצים ובמקביל הסבירה על תזונה נכונה התורמת למניעת מחלות. במהלך המפגש, המשתתפים נהנו מאוכל בריא , טעים ובמיוחד מהחוויה המשותפת.

בני משפחה המטפלים באזרח הוותיק מדווחים על פי רוב על קשיים פיזיים המשפיעים לרעה על בריאותם, על פגיעה בתפקודם החברתי ועל עומס רגשי. כמו כן, ידוע כי קיים פער משמעותי בין הצרכים לתמיכה וסיוע הנדרשים לבני משפחה מטפלים, לבין מערכת השירותים הקיימת המיועדת למטרה זו. לכן, בימים אלו היחידה לאזרח הוותיק ומשפחתו, במחלקה לשירותים חברתיים, הקימו שרות חדש לבני משפחה מטפלים באזרח ותיק. השרות כולל מתן מענה לצרכיהם כמטפלים בתחומים של מידע, יעוץ, תמיכה רגשית, הפגה ועוד. אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולמצוא את המענה המתאים לכם.