04-8573232

תוכניות תעסוקה באגף לשירותים חברתיים

במסגרת פעילות המחלקה לשירותים חברתיים בעיר, מופעלות מספר תכניות תעסוקה לאוכלוסיות השונות בקהילה.
בעמוד זה ניתן למצוא מידע עדכני אודות תכניות התעסוקה המגוונות עם הייחודיות של כל אחת מהן.

תכנית 'תעסוקה לרווחה' (בעצמי)

רקע:
תכנית 'תעסוקה לרווחה' נוסדה על ידי משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, בשותפות עם עמותת 'בעצמי', והקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון.  התכנית פועלת בישוב מזה כ-9 שנים. במסגרתה, מעל ל-200 נשים מהישוב קיבלו ליווי תעסוקתי ממוקד אשר הוביל אחוזים גבוהים מהן לתעסוקה איכותית ולשדרוג מקצועי.

מטרות התכנית: 

 1. קידום ושילוב נשים בגילאי 22-55 בתעסוקה שתתאים לכישורים שלהן, לצרכים התעסוקתיים שלהן, לנטיות התעסוקתיות ובהתאם למצב המשפחתי. 
 2. קידום התנהלות משפחתית כלכלית מחושבת ויעילה אשר תקדם את עצמאותה ורווחתה הכלכלית של המשפחה.
 3. עלייה בתחושת מסוגלות עצמית תעסוקתית וערך עצמי, והסרת חסמים בדרך להשתלבות בתעסוקה.

מרכיבי התכנית:

 • סדנת תעסוקה קבוצתיתזיהוי נטייה תעסוקתית, זיהוי כישורים, יכולות וחסמים. כתיבת נכונה של קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, הצגה עצמית אפקטיבית ולמידת מיומנויות חיפוש עבודה. ניהול תקציב משפחתי: שליטה בהוצאות והכנסות, סדרי עדיפויות, צרכנות נבונה, התמודדות מול בנקים ועוד. 
 • ליווי פרטני של עובדת סוציאלית תעסוקתית – הליווי מתמקד בהגדרת כיוון תעסוקתי וכן בהתמודדות יישומית ורגשית בתהליך חיפוש העבודה, וההשתלבות בעבודה.

הקריטריונים לקבלה לתכנית: 

נשים בגילאי 22-55 הנמצאות באבטלה או שעובדות במשרה חלקית ומעוניינות להגדיל את הכנסתן. השכלה של לפחות 8-12 שנות לימוד, ידיעת השפה העברית ברמת קרוא וכתוב. (במידה ויש נכות מוכרת, ניתן לקבל בעלי אחוזי נכות מתחת ל50%).

*הקבלה מותנית בקיום ראיון אישי על ידי רכזת התכנית

אשת קשר:
רכזת התוכנית: עו"ס בר ארמה-גלבוע.
דרכי התקשרות: נייד: 051-2030639  טל': 04-8573232  דוא"ל: bar.gil@be-atzmi.org.il

 

תכנית תעסוקה במרכז 'אומץ'

רקע:
כחלק מתהליך הטיפול והשיקום במרכז אומץ, המעניק מענה לאוכלוסיית המכורים, מקבלים המטופלים ליווי תעסוקתי מתוך אמונה כי עולם התעסוקה הוא מרכיב משמעותי בזהות של הפרט. 

אנו במרכז מאמינים כי לכל אדם קיימת זכות לעבוד בעבודה מכובדת, ומעצימה. אנו שואפים לסייע למטופלים להשתלב בעולם התעסוקה באופן בו יחושו תחושת סיפוק ומשמעות. כמו כן, העבודה מהווה מסגרת המסייעת בשמירה על סדר יום, ומגבירה את תחושת הערך העצמי.

הליווי הייחודי בתוך המרכז, נוצר מתוך הבנה כי קיימים מאפיינים ייחודיים לאוכלוסייה זו המצריכים מענה מותאם ושונה מהמענים הקיימים בעיר.

מטרות התכנית: 

 1. פיתוח עמדה וגיבוש זהות תעסוקתית.
 2. הקניית כלים המסייעים להשתלבות בעולם התעסוקה, ליווי  בתהליך חיפוש העבודה והקבלה.
 3. הגברת תחושת מסוגלות וחוללות עצמי.
 4. עבודה על דפוסי התנהגות התמכרותיים במפגש עם עולם התעסוקה.

מרכיבי התכנית:

 • ליווי פרטני רגשי של עובדת סוציאלית תעסוקתית  – תפירת חליפה אישית לכל מטופל העונה לצרכיו הספציפיים. החל ממיצוי זכויות, התנהלות כלכלית, דרך הכנת קורות חיים ושליחתם לגורמים בקהילה, הכנה לראיונות עבודה, התפתחות מקצועית והבנה של החסמים המונעים הגשמה עצמית ושמירה על מקום עבודה יציב. הליווי נותן מענה להתמודדות הרגשית הנדרשת הן בחיפוש העבודה והן בתוך מסגרת העבודה. התהליך נעשה מתוך הבנה וחיבור להשפעת ההתמכרות על ההתנהלות וההתפתחות המקצועית.
 • ליווי קבוצתי- לאורך השנה נפתחות סדנאות וקבוצות הבאות לתת מענה לצרכים רחבים העולים מתוך השטח. התכנים משתנים ונבחרים בקפידה. השנה כחלק מהתכנית התעסוקתית מתקיימת קבוצה בנושא התנהלות כלכלית, וקבוצה ללימוד כישורי חיים דיגיטליים.  

הקריטריונים לקבלה לתכנית: 

נשים וגברים מעל גיל 18 הנמצאים על רצף ההתמכרות, ומטופלים במרכז אומץ. 

אשת קשר:
רכזת תעסוקה במרכז: עו"ס רחל הקשר.
דרכי התקשרות: טל': 04-6640345

 

יתד טירת-כרמל – תכנית מרחב לקידום תעסוקה

רקע:
יתד היא תכנית לאומית לקידום צעירים וצעירות במצבי סיכון בגילאי 18-25, אשר יצאה לדרך בשנת 2017. התכנית פרי שיתוף פעולה של משרד העבודה והרווחה, תכנית יתד והרשויות המקומיות בישראל ושמה לה מטרה לסייע לצעירים וצעירות אלו לממש את זכויותיהם, ולהביא אותם לפיתוח אישי ושילוב מתאים ונכון עבורם בחברה והקהילה. 

מטרות התכנית:

 1. שילוב צעירים בתעסוקה מיידית
 2. רכישת כלים ומיומנויות תעסוקתיות בתהליך מציאת תעסוקה מיטבית
 3. עבודה על חסמים רגשיים המשפיעים על תעסוקה
 4. שילוב בלימודים, קורסים והכשרות מקצועיות כל הניתן 

מרכיבי התכנית:

 1. ליווי אישי ופרטני של כל משתתף
 2. שילוב בסדנאות מקצועיות 
 3. מעטפת ותמיכה רחבה
 4. מסגרת חברתית 

הקריטריונים לקבלה לתכנית
תושבי טירת-כרמל צעירים וצעירות, רווקים ללא ילדים בגילאי 18-25

איש קשר:
רכז התכנית: עו"ס אבי נחמני
דרכי התקשרות: משרד: 04-6803384 נייד: 052-4510904 דוא"ל: avin@tirat-carmel.muni.il

 

תוכנית 'נושמים לרווחה' במרכז עוצמה מורחב 

רקע 

התכנית נושמים לרווחה היא תכנית מערכתית ייחודית לטיפול במשפחות החיות בעוני והדרה פרי יוזמתו של משרד הרווחה והשירותים החברתיים, שאליו הצטרפו ג'וינט ישראל ,קרן רש"י והשלטון המקומי. התכנית פועלת ב-95 במחלקות לשירותים חברתיים ברחבי הארץ ומכוונת לקידום מצבן של משפחות החיות בעוני ובהדרה באמצעות טיפול סיכו-סוציאלי ומערך מענים אינטנסיבים לפרק זמן מוגדר . 

מרכיבי התכנית: 

 1. עובד סוציאלי ייעודי המלווה את המשפחה וביחד עמם בונה את התכנית דרכה יממשו את מטרותיהם כמו גם מלווה את המשפחות לאורך הדרך. 
 2. מלווה משפחות- המלווה עובד עם המשפחה באופן אינטנסיבי וקרוב וכך יוצר איתה קשר המאפשר לו לסייע בתהליך מימוש מטרות המשפחה.  
 3. סל מענים גמיש המסייע למשפחה לממש את מטרותיהם. 

קהל יעד-  

 1. משפחות המוכרות במחלקה לשירותים חברתיים ומונות בין 4 עד 10 נפשות .
 2. המשפחה חייה בעוני והדרה המתבטא ב: הכנסה לנפש עד 2500 שח כמו כן המשפחה מעידה על עצמה כי היא מתמודדת עם קושי בניהול מצבה הכלכלי כולל התמודדות עם חובות 
 3. המשפחה מתמודדת עם ריבוי חסמים ומיעוט הזדמנויות, קושי במיצוי זכויות ובשימוש במשאבי הקהילה. 
 4. המשפחה פנויה ומביעה רצון מוטיבציה לשינוי משמעותי וכן המבוגרים במשפחה אינם מתמודדים עם: מוגבלות שכלית או מחלת נפש פעילה, אינם מכורים פעילים. 

מטרת התכנית: 

מטרת התכנית הינה לסייע למשפחות בשיקום כלכלי תעסוקתי בתהליך שנמשך שנתיים כאשר המשפחה נמצאת במוקד התהליך, שותפה פעילה בבחירה ובעיצוב דרכי פעולה. ההתערבות בתכנית ממוקדת בשישה תחומים: מיצוי זכויות, תעסוקה, ניהול כלכלת המשפחה, שיפור תנאי החיים הבסיסיים , תחושת מסוגלות פרט ומשפחה ורישות בקהילה.  

אשת קשר:
רכזת התכנית- עו"ס נימה כנס .
דרכי התקשרות: טל': 04-6640345 דוא"ל 
Neema.keness@noshmim.org.il