04-8573232

גם בקורונה- "מרכז משלים למשפחה" פותח שתי קבוצות לטובת בני משפחה!

בין הסגרים, ההנחיות והקפסולות, נענו לבקשת המשפחות ופתחו שתי קבוצות- האחת לאחים שבמשפחתם אח עם צרכים מיוחדים והשניה להורים שמגדלים בן/בת עם צרכים מיוחדים בגיל ההתבגרות. 

"מרכז משלים למשפחה" הינו שירות עירוני של המחלקה לשירותים חברתיים למשפחות שבהן ילד (בגילאי לידה עד שלושים)עם צרכים מיוחדים. המרכז נותן שירותים קהילתיים וקבוצתיים בדגש על שיפור איכות חיי ההורים, האחים והסבים וחיזוק קהילת המשפחות "המיוחדות". 

קבוצת האחים "הכי אחי" נפתחה בשיתוף בית י.ה.ל בהשתתפות ילדים בכיתות ד'-ו'. האחים שבמשפחתם אח עם צרכים מיוחדים חווים חוויות דומות- הצורך לוותר לאח שלהם, ההורים שעסוקים בטיפולים והשגחה על האח עם הצרכים המיוחדים, הדאגה לעתיד ועוד. 

ילד שבמשפחתו אח עם צרכים מיוחדים בדרך כלל לא מכיר אחים כמותו ואין לו בן גילו שיבין את החוויות של לגדול לצד אח עם צרכים מיוחדים. 

קבוצת "הכי אחי", בהנחיית מורן קרן, מטפלת רגשית באומנות ומדריכת הורים בבית י.ה.ל מפגישה אחים תושבי העיר ובאמצעות משחק, שיחה ויצירה מאפשרת להכיר את הרווח וההפסד שבאחאות, את הרצונות שלי במשפחה ואיך להביע אותם ויצירת קבוצה של חברים שיש ביניהם שותפות גורל והבנה. למסיימי הקבוצה יוצע להפוך לחונכים עבור אחים צעירים יותר. 

קבוצת ההורים הינה קבוצה רביעית להורים, שנפתחת ב"מרכז משלים למשפחה". בעבר התקיימו קבוצות להורים שילדם במגוון גילאים ומתוכן עלה צורך של הורים למתבגרים לקבל מענה בנפרד. במשפחה שבה ילד עם צרכים מיוחדים חווים התלבטויות וצמתים רבות של החלטות גורליות. גיל ההתבגרות של צעיר עם צרכים מיוחדים מייצר התמודדות עם מיניות, אפוטרופסות, סיום הלימודים ויציאה לעצמאות תוך בחירה בדרך שמתאימה לכל משפחה מתוך מגוון אפשרויות.  הקבוצה נפתחה לבקשת הורים ויצרה היענות גבוהה. למרות העומס של הורות ועבודה מתפנים ההורים ערב בשבוע להיפגש עם המנחה דיוויד לואיס, שם הם מעלים התלבטויות בנוגע לתפקידם של האחים בעתיד, מעבר של הצעיר לדיור, עמדות כלפי רצונו של הצעיר בבניית זוגיות ומציאת תעסוקה ועוד. 

משפחות שמעוניינות לדעת יותר על פעילות "מרכז משלים למשפחה" וצוות שיקום במחלקה לשירותים חברתיים מוזמן לצלצל  לעו"ס ענבל קובליו, ממנהלת המרכז0522657840 או למחלקה לשירותים חברתיים  04-8573232