04-8573232

חוג אתגרים פעילות שיא הורים וילדים

בחודש האחרון התקיימו שתי פעילויות שיא הורים וילדים של חוג חבל – החוג מופעל ע"י פארק נגיש, צוות שיקום, האגף לשירותים חברתיים בטירת כרמל. 

את החוג מפעילה "עמותת אתגרים" ,הפועלת למען העצמה ושילוב חברתי של אנשים מיוחדים. החוג פועל באופן קבוע החל מחודש נובמבר השנה בימי רביעי בפארק הנגיש לשתי קבוצות גיל שונות. בחוג  עוברים הילדים אתגרים שונים על פארק החבלים -טיפוס, הליכה בגובה, גלישה ועוד.

הפעילות היא פעילות פיזית, חווייתית ומהנה. הילדים המיוחדים לומדים להכיר ולהתמקד בכוחות שלהם ולא במגבלות שלהם, כשהפעילות מסייעת להם בחיזוק הביטחון העצמי ותורמת לבניית דימוי עצמי גבוה. דרך המפגש  והאתגר הקבוצתי, הילד רוכש ומפתח את מיומנויותיו החברתיות. התוצאה היא, עלייה תפקודית במגוון רחב של תחומים: החברתי, הפיזי, ההתנהגותי והנפשי.

לאחר חצי שנה של פעילות הוזמנו המשפחות לטעום מהחוויה האתגרית ולחוות יחד עם ילדיהם את האתגר על החבל, הפעילות הייתה מהנה חווייתית וגיבשה בין המשפחות השונות.  נאור אחד הילדים שבקבוצה שיתף כי הוא נרגש מזה שחברי הקבוצה הפכו להיות חברים אחד של השני ולהיות קבוצה מגובשת  שמצליחה לעבור את המשימות יחדיו.