04-8573232

מרכז מיתר וסיירת ההורים ברמת כוסית לקראת חג הפסח

מרכז מיתר אירח השבוע את סיירת ההורים והתקיימה הרמת כוסית חגיגית לקראת חג הפסח, בסימן הוקרה לפעילותם של מתנדבי סיירת הורים טירת כרמל, הפועלים מטעם הרשות למאבק באלימות, בסמים ובאלכוהול, ביטחון קהילתי.
סיירת ההורים של טירת כרמל מורכבת ממתנדבים מיוחדים במינם, אשר מפגינים נוכחות במרחבים הציבוריים, בהם מסתובבים בני הנוער בלילות, בסופ"ש ובחופשות. ההורים עוברים הכשרות, הכוללות הסבר על סכנות הטמונות בשימוש לרעה בסמים ובאלכוהול, כלים לניהול תקשורת מקרבת ודרכי פנייה לעזרה. כל זאת על מנת להתמודד בצורה מיטבית עם תרבות הבילוי של בני הנוער אותם הם פוגשים בסיור, במטרה להוות אוזן קשבת לבני הנוער ולמנוע התנהגות ונדליסטית וסיכונית.
חברי הסיירת מהווים דוגמה לבני הנוער במעורבות, אכפתיות מהזולת, קבלת אחריות, וסמכות הורית. לחיזוק ולהגברת מעורבותם בחייהם של הילדים ולחיזוק תחושת הקהילתיות של התושבים יש תרומה מכרעת לתחושת הביטחון האישית של התושבים. במקרים שבהם סבורים ההורים כי נתקלו בנער או נערה הזקוקים לסיוע מקצועי, הם מפנים אותם לגורמי טיפול.
לדברי אסתר אטיאס, תושבת העיר המרכזת את פעילות הסיירת בשבע השנים האחרונות: "בזכות הפעילות והנוכחות של סיירת ההורים בשטח, הובלנו לצמצום מקרי וונדליזם, רעש ואלימות במרחב הציבורי. בני הנוער מצפים לבואנו ונהנים מצ'ופרים תוך כדי שיח מכבד ומשמעותי. אנו קוראים להורים נוספים להצטרף אלינו לדרך של עשייה, מעורבות ואחריות קהילתית למען בטחון ילדינו. כל מה שצריך הוא לילה אחד בחודש!".
אם גם אתם מעוניינים להצטרף לסיירת, אפשרי גם לשכונה הספציפית בה אתם מתגוררים, צרו קשר עם אסתר אטיאס בטלפון 052-6137776