04-8573232

נפתח מרכז גישור ודיאלוג

אנחנו שמחים לבשר כי נפתח מרכז גישור ודיאלוג, המרכז הוא שירות של האגף הרווחה ושירותים חברתיים בטירת כרמל .
המרכז מצטרף ל-50 מרכזי גישור ודיאלוג בקהילה 18 מרכזים בהקמה ברחבי הארץ, אשר מלווים על ידי משרד הרווחה ומקבלים הדרכה והכשרה מעמותת גישורים.
מרכז גישור והדיאלוג יהווה כתובת מקצועית לגישורים פרטניים ולהליכי דיאלוג קהילתיים , יסייע בפתרון ובמניעת מחלוקות בקהילה ובתהליכי בניית הסכמות כל זאת במטרה לקדם ערכים של סובלנות סבלנות הקשבה וקבלת האחר בדרך של הידברות והסכמה.
המרכז יתמקד ב-3 נושאים עיקריים מגיל הרך ועד זקנה , הטמעה השפה הגישורית , יישוב סכסוכים ודיאלוג בקהילה.
המרכז יישאף לתת מענה לפתרון ומניעת סכסוכים בקהילה בדרכים אלטרנטיביות , התמודדות עם מצבי משבר מתמשכים, יצירת חוסן קהילתי.
במהלך חודש דצמבר יפתח קורס גישור ל-30 תושבים ואנשי מקצוע שהצטרפו למרכז על מנת להכשיר ולבנות אותם כצוות מגשרים מקצועי למתן שירות לתושבים.
בישיבה התנעה הגיעו אנשי מקצוע מכל העיר על מנת לתמוך ולהיות חלק מהצלחת המרכז.
מנהלת האגף לשירותים חברתיים איתנה שר שלום , בירכה על פתיחת המכרז והביעה תקוה כי המרכז יתפתח להיות משמעותי במתן פתרונות ויישוב סכסוכים ואנו שואפים שבטירת כרמל שהשפה הגישורית תהיה דומיננטית ואפקטיבית ותביא לשיפור באיכות החיים של תושבי העיר.
מנהלת המרכז מגי דוד "הטמעה השפה הגישורית ביישוב היא התחלה חדשה לדיאלוג וצורת חשיבה שונה לתקשורת מיטבית בדרך של שיח הקשבה ודיאלוג מקרב בין הצדדים בתקווה לעתיד משותף טוב יותר "