04-8573232

סיום חוג אתגרים 2020-2021

חוג חבל לילדים עם צרכים מיוחדים של צוות שיקום, אגף הרווחה ושירותים חברתיים שהופעל ע"י עמותת "אתגרים", הסתיים השבוע בפעילות הורים ילדים מאתגרת במיוחד.

בתחילת דצמבר כשעוד היינו מסוגרים בבתים עקב נגיף הקורונה, החל לפעול החוג חבל לילדים עם צרכים מיוחדים. הרבה אמונה ונחישות ליוו את התהליך, בתחילה מספר המשתתפים היה קטן והילדים חששו לעלות על החבלים והמתקנים. עם הזמן מספר המשתתפים גדל והפעילות התרחבה לשתי קבוצות גיל. הילדים, החלו לרכוש ביטחון ומיומנויות מוטוריות ולטפס על החבלים ללא פחד וחשש.

את פני החניכים קיבלו מידי שבוע ביום רביעי, שני מדריכים מטעם עמותת אתגרים וארבעה ש"ש  מטעם תנועת החלוץ .הפעילות הינה תהליכית ונגזרת מתוכנית העבודה שהוכנה לחוג ובהתאם לה התפתחות והתקדמות ברמת האתגר והקושי. החוג מפתח בקרב המשתתפים את כישורי חיים – כמו כישורי תקשורת, פיתוח כלים להתמודדות עם שינויים ואתגרים חדשים ,העצמה וחיזוק הדימוי העצמי, פיתוח קשרים וכישורים חברתיים -יצירת קשרים משמעותיים והרחבת המעגל החברתי שלהם מעבר לגבולות מסגרת היום בה הם נמצאים.

הילדים הגיעו מידי שבוע בשמחה והתלהבות, משתפים פעולה עם הפעילויות והמתקנים שהוכנו עבורם. את מפגש הסיום של שנת הפעילות חגגו הילדים יחד עם ההורים שטעמו מהפעילות האתגרית ומטיפוס על סולמות שונים, ההתלהבות הייתה רבה מצד המשפחות והן הביעו רצון להמשך קיום החוג המקסים – גם בשנה הבאה.